ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون چیست ؟

ارتودنسی دیمون یکی از به روز ترین و مدرن ترین روش های ارتودنسی بوده و از بهترین امکانات و مزایا برخوردار می باشد. در این روش با بهره مندی از براکت های خود تنظیم، کار برای متخصصین ارتودنسی و بیماران بسیار آسان شده است. این نوع ارتودنسی شباهت بسیار به ارتودنسی ثابت داشته، تنها با این تفاوت که ارتودنسی دیمون سریع تر قابل اجرا بوده و در مدت زمان بسیار کوتاهی دندانهای فرد را حرکت می دهد. بدون تردید انتخاب این روش ارتودنسی برای مخاطبان از فواید قابل توجهی برخوردار می باشد. چرا که از این طریق می توانند به سرعت لبخند هالیوودی و زیبایی را به چهره خود هدیه کنند. برخی از مخاطبان تصور می کنند که این نوع ارتودنسی، متحرک بوده و مانند ارتودنسی متحرک عمل می کند. در صورتی که این روش تنها به صورت خودتنظیمی عمل کرده و از براکت هایی که قابل باز و بسته شدن خودکار هستند، بهره مند می شود.  

ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روش های ارتودنسی با دستگاه ثابت بوده و با توجه به کیفیت و مزایای این روش روز به روز بر تعداد متقاضیان اضافه می شود. به جرات می توان گفت این روش در مقایسه با دیگر متدهای ارتودنسی پیشرفته تر بوده و با بهره مندی از تکنیک های کاربردی بهترین خدمات را در اختیار مخاطبان قرار می دهد. ارتودنسی دیمون با برخورداری از بهترین متدها توانسته است تا درصد زیادی ضعف های روش های قبلی را برطرف کند. مهمترین تفاوت بین ارتودنسی دیمون با دیگر روش های ارتودنسی این است که براکت های استفاده شده در روش دیمون از مکانیزم خودکار و کشویی بهره مند است. در صورتی که در اجرای براکت های سنتی بایستی به طور مرتب در کنار هم تنظیم می شدند.

5 مزیت ارتودنسی با روش دیمون

از قابلیت های ارتودنسی دیمون می توان به راحتی، رسیدن به نتیجه مطلوب در زمان کم، ظاهر مناسب تر و … اشاره نمود. طراحی این نوع ارتودنسی به گونه ایست که دیگر نیازی به استفاده از کش های کوچک در اطراف براکت ها نمی باشد. به همین منظور تمیز کردن و بهداشت براکت ها برای بیماران بسیار راحت می باشد. در حال کلی می توان گفت ارتودنسی دیمون روی بهداشت دهان تمرکز کرده و افراد می توانند با انتخاب این نوع ارتودنسی در جهت بهبود شرایط بهداشتی در طول ارتودنسی گام بزرگی را بردارند. استفاده از این روش ارتودنسی برای کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. چرا که بهداشت در سنین کودکی یک امر بسیار دشوار و حساس می باشد. به همین دلیل برای بهبود سیستم بهداشت براکت ها و جلوگیری از تغییر رنگ براکت ها، انتخاب این روش ارتودنسی بهترین گزینه خواهد بود.

  • جلوگیری از سایش و فرسایش دندان : در این روش با توجه به حرکت آزادانه دندان ها، از فرسایش و ساییدگی دندان ها جلوگیری بعمل می آید.
  • روش ارتودنسی دیمون با هزینه اقتصادی : هزینه ارتودنسی دیمون بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد. دلیل این امر نیز کاهش دفعات مراجعه به متخصص ارتودنسی و کوتاه بودن دوره درمان است.
  • کاهش تعداد مراجعات به متخصص ارتودنسی: عدم نیاز به لیگاتورهای پلاستیکی و کاهش نیاز به تنظیمات براکت ها سبب کاهش تعداد مراجعه به متخصص می شود.
  • تجربه درد بسیار کم: ارتودنسی دیمون در مقایسه با سایر روش های ارتودنسی از احساس درد و عوارض کمتری برخوردار می باشد.
  • کم بودن مدت زمان درمان: ارتودنسی دیمون عوامل بسیاری از جمله کاهش اصطکاک دندان ها سبب کاهش طول درمان می شود

نحوه انجام روش درمانی ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون دارای مزیت ها و ویژگی های متعددی می باشد. همانطور که میدانید قابلیت تمیز کردن دندان ها و براکت ها در این روش بسیار زیاد بوده و از این روش به عنوان بهبود دهنده بهداشت دهان استفاده می کنند. سیم های استفاده شده در روش دیمون به گونه ایست که قابلیت اعمال نیرو به دندان ها دارا می باشد. هم چنین این تکنیک با هدف افزایش عرض قوس فکی در ناحیه خلفی طراحی شده است. طراحی سیم ها در ارتودنسی دیمون به گونه ای است که با اعمال نیروی کم عرض قوس فکی در ناحیه عقب افزایش می یابد. به علاوه در این تکنیک نیازی به گسترش عرضی فک بالا نبوده و بیماران می توانند با انجام این روش درمانی به کمترین مدت زمان به نتیجه رضایت بخش دست یابند.

بعد از درمان ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون انقلاب بسیار بزرگی در دوره درمانی ارتودنسی می باشد. ای تکنیک در دوره درمان بهترین امکانات را در اختیار مخاطبان قرار می دهد. در نظر داشته باشید که بین ارتودنسی دیمون و شاخص بریس تفاوت های چشمگیری وجود دارد. کاهش درد ناشی از جابجایی و حرکت دندان ها بر اثر فشار براکت ها از مهمترین تفاوت بین ارتودنسی ثابت با ارتودنسی دیمون می باشد. در راستای بررسی مزیت های ارتودنسی دیمون شاید برای بسیاری از افراد جای سوال باشد که این روش ارتودنسی برای بزرگسالان چه فوایدی را به دنبال دارد؟

بدون تردید می توان گفت این تکنیک پیشرفته و به روز برای افرادی که نمی خواهند ارتودنسی هایشان در ظاهر و چهره آنها تصویر زشتی را به وجود آورد، بهترین انتخاب می باشد. چرا که با اجرای ارتودنسی دیمون شفاف  می توانند به صورت نامرئی از مزیت های این تکنیک بهره مند شوند.

پس از ارتودنسی دیمون بایستی مراقبت های لازم برای حفظ سلامت و بهداشت دندان های خود را انجام دهید. در بسیاری از مواقع متخصص استفاده از بریس های نگهدارنده پس از ارتودنسی را پیشنهاد می کند.

به همین منظور ممکن است در طول روز نیاز به استفاده از نگهدارنده داشته باشید که در شب می توانید آن را از دهان خود خارج کنید. نگهدارنده ها در انواع مختلفی وجود دارد. شما می توانید با انتخاب نگهدارنده شفاف به صورت نامرئی از مزیت های آن بهره مند شوید. البته ممکن است بر اساس تشخیص متخصص نیاز به استفاده از یک نگهدارنده دائمی داشته باشید.

در این صورت بایستی تا آخر عمر از نگهدارنده در پشت دندان های خود استفاده کنید. این نوع نگهدارنده ها تنها در صورت باز کردن کامل دهان قابل مشاهده خواهند بود.

رزرو وقت و مشاوره با متخصص ارتودنسی (واتس اپ ) : 09199767767

هزینه درمان ارتودنسی با روش دیمون

هزینه درمان ارتودنسی دیمون چقدر است؟ آیا این روش ارتودنسی نسبت به دیگر روش های گران می باشد؟ چه عواملی در هزینه نهایی ارتودنسی دیمون تاثیرگذار است؟ قیمت درمان ارتودنسی دیمون با توجه به شدت شلوغی دندان ها و میزان اصلاح و مرتب کردن دندان ها متغیر می باشد. هم چنین عواملی از جمله کیفیت براکت های استفاده شده و تعداد جلسات مراجعه به متخصص در هزینه درمان تاثیرگذار می باشند. اما اگر بخواهیم قیمت درمان ارتودنسی دیمون را با دیگر روش های ارتودنسی بررسی کنیم می توان گفت از قیمت بسیار مقرون به صرفه ای برخوردار می باشد.

 

در ارتودنسی بریمون از انواع بریس های مختلف استفاده می شود. هر یک از بریس های انتخابی برای این روش درمان، هزینه های مختلفی را دربرمیگیرند. از جمله انواع بریس های دیمون می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • بریس های شفاف دیمون: این بریس ها از سرامیک طراحی شده و به بریس های شفاف سنتی شباهت دارند. به همین دلیل استفاده از این نوع بریس ها ظاهر بسیار خوبی را در چهره افراد به وجود می آورند.
  • بریس های فلزی دیمون: این بریس بسیار شبیه به بریس های فلزی سنتی هستند. تنها تفاوت اصلی بین این دو محصول این است که در بریس های سنتی قلاب های کوچکی برای نورا های الاستیک وجود دارد. اما در بریس های فلزی دیمون مکانیزم کشویی سلف لیگیتینگ دیده می شود.
  • رنگ بریس های دیمون: وجود طیف گسترده ای از رنگ های بریس دیمون این امکان را به مخاطبان می دهد که بر اساس سلیقه و پسند خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند. بریس های شفاف از جمله پرطرفدارترین و پرتقاضاترین انواع بریس دیمون به شمار می روند.

 

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما