ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت

آشنایی با ارتودنسی ثابت

ارتودنسی شاخه ای از علم دندانپزشکی می باشد که در جهت برطرف کردن عیوب ظاهری دندان ها و عیوب ناشی از نامرتب بودن و شلوغ بودن آن ها کمک های زیادی به بیماران می کند.  درمان ارتودنسی با تصحیح شکل فک و برطرف کردن مشکلات آن از پوسیدگی دندان ها در اثر وجود جرم و پلاک های ناشی از روی هم افتادن و شلوغی دندان ها پیشگیری می کند. متخصص ارتودنسی در شهریار

به صورت معمول ارتودنسی ثابت را به شکل سیم ها و براکت هایی می شناسیم که نوجوانان بر روی سطح دندان ها قرار می دهند و همه ما هم بر این باوریم که درمان ارتودنسی ثابت فقط در سنین پایین نتیجه مثبت به همراه خواهد داشت. در نهایت شگفتی باید بگوییم که این تصور درست نیست و با وجود مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات که در خدمت دندانپزشکی و علم ارتودنسی قرار گرفتند در هر سنی می توان به نتایج مثبت گرفتن از درمان ارتودنسی ثابت امیدوار بود.

به چه دلایلی درمان ارتودنسی ثابت به افراد پیشنهاد می شود؟

درمان ارتودنسی ثابت توسط دندانپزشکان به افرادی پیشنهاد می شود که دارای ناهنجاری های فک و دندان می باشند. در بسیاری از مواقع و در سنین پایین ناهنجاری های فکی دهانی توسط درمان های ارتودنسی ثابت بر طرف می شوند و فرد دیگر به جراحی که بسیار پر دردسر و پر هزینه است، نیاز نخواهد داشت.

در بعضی موارد نامرتب و شلوغ بودن ردیف های دندانی سبب می شود تا در اثر افتادن دندان ها بر روی همدیگر پوسیدگی پیش تر از موعد اتفاق بیفتد، درمان ارتودنسی ثابت با ردیف کردن دندان ها در کنار هم از این اتفاق جلوگیری خواهد کرد و مانع از پوسیدگی و افتادن پیش تر از موعد دندان ها می گردد.

علاوه بر تمام مزایایی که برای درمان ارتودنسی ثابت ذکر کردیم اصلاح نقص جویدن هم با درمان ارتودنسی ثابت اتفاق می افتد و بدین ترتیب می توان گفت که هدیه ارتودنسی ثابت به افراد، علاوه بر لبخندی تاثیر گذارتر و زیباتر سلامت جسمی و روحی حاصل از تغذیه مناسب خواهد بود.

 

انواع ارتودنسی از گذشته تا به امروز

از زمان به وجود آمدن علم ارتودنسی به عنوان زیر شاخه ای از دندانپزشکی، شکل های متفاوتی از ابزارهای این درمان توسط دندانپزشکان ابداع گشته اند و در هر بار به روز رسانی تغییراتی به منظور بهبود عملکرد آن ها اتفاق افتاده است.

علم ارتودنسی را به صورت کلی می توان در دو دسته ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک تقسیم کرد که هر یک ویژگی های مثبت و منفی دارند و برای افراد خاصی با توجه به شرایط شان توصیه می گردند.

 

مزایا و معایب انجام درمان ارتودنسی ثابت

دوره درمان در ارتودنسی ثابت طولانی تر می باشد و به دلیل قرار گرفتن دائمی بر روی سطح دندان ها در طولانی مدت و در اثر رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به وسیله فرد ممکن است دندان ها دچار تغییر رنگ شوند و اثر براکت ها بر روی دندان باقی بماند. همچنین در مدت استفاده از این وسایل ممکن است فرد به مشکلاتی در خوردن و جویدن غذاها دچار شود که البته دردها موقتی می باشد و بعد از جا باز کردن سیم ها و بریس های ارتودنسی ثابت در دندان برای فرد عادی می گردد.  از معایب ارتودنسی ثابت آسیب پذیر بودن براکت ها و سیم های آن است که در اثر خوردن و جویدن مواد غذایی سفت ممکن است بشکند. همچنین امکان اختلال در نحوه تکلم در طول دوره درمان ارتودنسی ثابت وجود دارد. نکته آخر این می باشد که به دلیل استفاده دائمی وسایل ارتودنسی ثابت ممکن است در طول درمان بیمار احساس کند که زیبایی ظاهری خود را از دست داده است.

به دلیل این که در طول دوره درمان ارتودنسی ثابت تعامل بیشتری بین بیمار و دندانپزشک لازم است، بهتر است این نوع از درمان ارتودنسی ثابت را در مورد بیمارانی به کار ببریم که دوران کودکی و بلوغ را طی کرده اند و همکاری بیشتری را با درمانگر انجام می دهند.

به دلیل قوی بودن نیروی وارد شده از طرف سیم ها و بریس های ارتودنسی ثابت به دندان ها و قوس های فکی، ارتودنسی ثابت قادر است ناهنجاری های حادتری را برطرف بنماید و با وارد کردن فشار مناسب دندان ها را در ردیف صحیح خود قرار دهد. افرادی که دارای مشکلات شدید فک و نامرتب و شلوغ بودن دندان ها به شکل حاد هستند هم کیس های مناسبی به منظور درمان ارتودنسی ثابت به شمار می آیند.

به صورت کلی محدودیتی برای اعمال درمان ارتودنسی ثابت برای افراد وجود ندارد و وظیفه تشخیص این مسئله بر عهده متخصص ارتودنسی درمانگر است.

 

دکتر خطیبی، متخصص ارتودنسی در شهریار، در روزهای زوج از ساعت 3 تا 8 پذیرای شما میباشد.

بررسی وضعیت و معاینه دندان ها و نیاز به ارتودنسی در مطلب ارتودنسی دکتر خطیبی بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار به صورت رایگان انجام می پذیرد.

ارتودنسی ثابت در شهریار

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  بعد از گذراندن و طی نمودن دوره های تخصصی ارتودنسی، با کسب مدرک بورد تخصصی ارتودنسی و همینطور دارای مدرک تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از اعضای برجسته و بسیار برترانجمن ارتودنتیست های ایران هستند و به علم ارتودنسی به صورت کامل مسلط می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با دراختیار داشتن کاملترین و پیشرفته ترین و برترین تکنولوژِی ها و امکانات دنیا و دانش نوین دندانپزشکی در زمینه درمان های ارتودنسی و همچنین با در اختیار داشتن کادری بسیار مهربان و دلسوز و مجرب، در طی ساعات 15 تا 20:30 روزهای زوج، آماده ارائه خدمات مشاوره و درمان ارتودنسی به مراجعه کنندگان عزیز و گرانقدر می باشد. منتظر حضور شما دوستان و مراجعه کنندگان عزیز و گرانقدر در مرکز تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار می باشیم.

بیماران و مراجعه کنندگان عزیز و گرانقدر، می توانند جهت بهره مندی از بهترین خدمات دندانپزشکی در زمینه درمان های ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی اندیشه، بهترین متخخص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایند.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما