ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یا شفاف متحرک و بررسی 3 نوع بریس ثابت

ارتودنسی نامرئی جدیدترین درمان ارتودنسی (با ارتودنسی شفاف طول درمان نامرئی را تجربه کنید ! ) آیا میدانستید اولین نمونه ارتودنسی در یونان باستان انجام شده است؟ با این حال هزاران سال از آن دوران گذشته و پیشرفت فنی و علمی باعث شده تا امروزه استفاده از ارتودنسی به عنوان یک روش عالی و کم خطر برای  رفع ناهنجاری های فکی و دندانی و افزایش زیبایی دندان‌ها شناخته شود.

جدیدترین روش درمان ارتودنسی نامرئی

در حال حاضر کودکان، نوجوانان و بزرگسالان می‌توانند از طریق ارتودنسی به زیباتر شدن لبخند خود کمک کرده و جلوه شگفت انگیزی به دندان‌هایشان بدهند. همچنین مهم‌ترین مزیت استفاده از ارتودنسی کمک به بهبود وضعیت دندان‌ها نسبت به یکدیگر است.

در این بین امروزه شاهد انواع مختلفی از ارتودنسی هستیم که هر یک این روش‌ها مزایا و معایب خاصی دارند. یکی از جدیدترین مدل‌ها، ارتودنسی نامرئی است. با ما همراه باشید که بیشتر با این مدل ارتودنسی آشنا شویم.

ارتودنسی شفاف چیست ؟

همانطوری که از نام ارتودنسی شفاف یا نامرئی پیدا است، این تکنیک روشی مشابه با درمان ارتودنسی سنتی است اما ایده پشت این نوع از ارتودنسی ایجاد یک مدل بریس شفاف است که زیباتر از بریس‌های فلزی سنتی بوده و درنگاه اول برای افراد دیگر قابل تشخیص نیست و باعث می‌شود تا فرد احساس راحتی و اطمینان بیشتری داشته باشد.

بریس‌های ارتودنسی ابزاری هستند که بر روی دندان‌ها قرارگرفته و با فشار آوردن به دندان‌ها باعث می‌شود تا مشکلاتی نظیر

نامرتبی و کج بودن دندان ها و یا مشکل در فک برطرف شود.

زیبایی این نوع ارتودنسی باعث شده تا این روش در بین بزرگسالان تبدیل یک تکنیک مرسوم و محبوب شود و عموماً افرادی که در مشاغل عمومی فعالیت دارند از این روش استفاده می‌کنند.

ارتودنسی نامرئی (شفاف ) چگونه کار می‌کند؟

ارتودنسی نامرئی از نظر عملکرد تفاوتی با ارتودنسی معمولی و سنتی ندارد. استفاده از این روش درمانی باعث می‌شود تا دندان‌های شما نسبت به یکدیگر وضعیت هماهنگی پیدا کرده و زیبایی دندان‌های شما بیشتر از همیشه شود.

مهم‌ترین تفاوتی که بین ارتودنسی سنتی و ارتودنسی نامرئی وجود دارد این است که بریس‌های مورد استفاده در این روش بی رنگ بوده و این موضوع باعث می‌شود تا دیگران متوجه قرارگیری بریس‌ها بر روی دندان‌های شما نشوند. از آن جایی که این نوع بریس رنگی مشابه با رنگ مینای دندان دارد، استفاده از ارتودنسی نامرئی باعث می‌شود تا در هنگام لبخند زدن از نظر ظاهری زیبایی دندان‌های شما بیشتر از روشی باشد که از بریس‌های فلزی استفاده می‌شود.

از نظر عملکرد همانند بریس‌ های فلزی سنتی، بریس‌های ارتودنسی شفاف نیز به دندان‌ها فشار وارد کرده و این مسئله باعث می‌شود تا به تدریج دندان‌های شما به موقعیت صحیح خود بازگردند.

انواع ارتودنسی نامرئی

در حال حاضر انواع مختلفی از ارتودنسی‌های نامرئی وجود دارند که می‌توانید با توجه به وضعیت دندان‌هایتان از آن‌ها استفاده کنید. نوع ارتودنسی مورد استفاده برای هر بیمار با توجه به ناهنجاری دندانی و طرح درمان ارائه شده توسط متخصص ارتودنسی تعیین می‌شود و به همین دلیل برای این که متوجه شوید کدام نوع ارتودنسی نامرئی برای شما مناسب است، باید حتما با یک متخصص ارتودنسی در کرج مشورت کنید.

کلینیک ارتودنسی دکتر خطیبی خدمات مشاوره ارتودنسی را ارائه می‌دهد و می‌توانید از این طریق بهترین نوع ارتودنسی را برای دندان‌های خود انتخاب کنید. اگر بخواهیم شما را با انواع ارتودنسی نامرئی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

ارتودنسی نامرئی ثابت و متحرک

ارتودنسی شفاف ثابت شامل استفاده از بریس‌ های سرامیکی ، بریس‌های یاقوت کبود و بریس‌های لینگوال می‌شوند. بریس‌های لینگوال به نحوی هستند که در پشت دندان قرار گرفته و این مسئله باعث می‌شود تا به هیچ عنوان بریس شما دیده نشود.

ارتودنسی شفاف متحرک

ارتودنسی شفاف متحرک (الاینر ارتودنسی) به نحوی هستند که در کنار نامرئی بودن، امکان جابجایی آن‌ها نیز وجود دارد. استفاده از این نوع ارتودنسی دارای مزایای بسیار زیادی است که بررسی این مزایا خود نیاز به مطلب جداگانه‌ای دارد.

بررسی انواع بریس نامرئی

اگر بخواهیم شما را با انواع بریس‌هایی که می‌توانید در ارتودنسی نامرئی از آن استفاده کنید، آشنا کرده و در مورد هر یک توضیحاتی را ارائه دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بریس‌ های سرامیکی

بریس‌های سرامیکی مانند بریس‌های فلزی عمل می‌کنند، تنها تفاوت آن‌ها این است که برای تولید این بریس‌ها از ماده‌ای استفاده می‌شود که رنگ آن نزدیک به رنگ مینای دندان است و این موضوع باعث می‌شود تا بریس شما تقریباً نامرئی شود. بریس‌های سرامیکی مانند بریس‌های فلزی پس از قرارگیری بر روی دندان نیاز به پیگیری‌های مکرر و مراجعه ماهانه به کلینیک برای تنظیم قوس دارند.

بریس‌ های یاقوت کبود

بریس‌های یاقوت کبود شباهت زیادی به بریس‌های سرامیکی دارند، اما تفاوت اصلی در موادی است که برای تولید این دسته از محصولات از آن‌ها استفاده می‌شود. کریستال بریس یاقوت کبود شفاف بوده، بنابراین کاملاً با رنگ طبیعی دندان سازگار است.

همچنین بریس‌های یاقوت کبود بسیار مقاوم هستند و چسبندگی بالایی به دندان دارند. این نوع از بریس‌ها نیز برای تنظیم نیاز به پیگیری منظم و مراجعه به متخصص ارتودنسی دارند.

بریس‌ های لینگوال

ارتودنسی لینگوال : بریس‌های لینگوال تنها مدلی از بریس‌های نامرئی هستند که از فلز ساخته می‌شوند. بریس‌های لینگوال به نحوی است که محل نصب آن‌ها در پشت دندان‌ها بوده و این مسئله باعث می‌شود تا در هنگام لبخند زدن این نوع بریس قابل دیدن نباشند. استفاده از این نوع بریس هم به نحوی است که پس از قرارگیری و نصب در پشت دندان، نیاز به پیگیری‌های منظم و حضور در کلینیک برای تنظیم شدن دارند.

مزایای ارتودنسی نامرئی

مهم‌ترین مزایا استفاده از ارتودنسی شفاف به شرح زیر است:

  • زیبایی ظاهری بریس‌های مورد استفاده به نسبت بریس‌های فلزی
  • امکان خارج کردن بریس‌ها در صورت نیاز
  • راحتی در تمیز کردن دندان‌ها و رعایت بهداشت
  • کاهش احتمال بروز مشکلاتی مثل شکستن سیم بریس فلزی
  • درد و جراحت کمتر نسبت به روش سنتی

معایب ارتودنسی نامرئی

مثل هر روش درمانی، استفاده از ارتودنسی شفاف در کنار مزایا خود، معایبی نیز دارد. از مهم‌ترین معایب این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه بالا درمان
  • ضرورت استفاده دائم در طول روز
  • بروز مشکلات جزئی پس از جایگذاری

طول درمان با استفاده از ارتودنسی نامرئی

به طور متوسط استفاده از روش درمان ارتودنسی نامرئی می‌تواند بین 6 تا 36 ماه طول بکشد. البته در برخی از موارد ممکن است با توجه به وضعیت دندان‌های شما، طول درمان ارتودنسی کمتر یا بیشتر نیز شود.

برای آن که دقیقاً متوجه شوید که روش درمان ارتودنسی نامرئی شما چقدر طول می‌کشد، لازم است تا از یک متخصص ارتودنسی کمک بگیرید تا پس از بررسی وضعیت دندان‌های شما، به صورت دقیق مشخص شود که چه مدتی باید بریس‌ها بر روی دندان‌های شما قرار بگیرند. مدت زمان ارتودنسی شفاف بسته به نوع درمان ارتودنسی انتخابی و سختی مورد ممکن است کمی متفاوت باشد.

قیمت ارتودنسی نامرئی

قیمت ارتودنسی نامرئی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد.میزان ناهنجاری دندانی و فکی، نوع درمان انجام شده، پیچیدگی ارتودنسی، نوع بریس مورد استفاده و… از مهم‌ترین مواردی هستند که بر روی قیمت ارتودنسی نامرئی تاثیر گذار است. قیمت ارتودنسی نامرئی تنها راه برآورد هزینه برای ارتودنسی ویزیت توسط دکتر است ویزیت به صورت رایگان انجام می شود و مشاوره کامل برای ارتودنسی به شما داده خواهد شد لطفا رایگان رزرو وقت کنید

پیشنهاد ما این است که برای مشخص شدن قیمت ارتودنسی به سراغ کلینیک دکتر خطیبی آمده تا پس از بررسی وضعیت دندان‌های شما، هزینه نهایی انجام کار به شما اعلام شود.

درمان با ارتودنسی نامرئی در کلینیک دکتر خطیبی

در این مطلب تلاش کردیم تا به معرفی یکی از جدیدترین روش‌های ارتودنسی پرداخته و در مورد تکنیک ارتودنسی شفاف اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. در ادامه به بررسی انواع این روش پرداخته و همچنین در مورد مزایا و معایب این روش و هزینه انجام آن صحبت کردیم. در صورتی که قصد دارید تا از تکنیک ارتودنسی نامرئی استفاده کنید، مطالعه این مطلب به شما کمک می‌کند تا دید بسیار خوبی در مورد این روش بدست بیاورید.

سوالات متداول در مورد ارتودنسی نامرئی

چه کسانی می‌توانند از ارتودنسی شفاف  استفاده کنند؟

هیچ محدودیت سنی برای استفاده از این نوع ارتودنسی وجود دارد و کودکان، نوجوانان و بزرگسالان می‌توانند از این روش برای بهبود وضعیت دندان‌های خود استفاده کنند

حداقل سن برای شروع درمان ارتودنسی چقدر است؟

به صورت کلی محدودیت سنی برای قرارگیری بریس بر روی دندان‌ها وجود ندارد، با این حال متخصصان توصیه می‌کنند کودکان را از سن 6 یا 7 سالگی برای مشاوره نزد متخصص ارتودنسی ببرید تا بررسی شود که دندان‌ها به طور طبیعی رشد می‌کنند یا خیر. انجام این کار باعث می‌شود تا در همان ابتدا، در صورت نیاز درمان بر روی دندان کودک آغاز شود.

چه زمانی می‌توان نتایج ارتودنسی را مشاهده کرد؟

ارتودنسی یک روش زمانبر است اما نتایج استفاده از این تکنیک شگفت انگیز است. با این حال در اکثر مواقع می‌توانید پس از ماه سوم درمان نتایج استفاده از این روش را به وضوح بر روی دندان‌های خود مشاهده کنید.

 
 
 
 
تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما